بانک کد

بهترین روش بررسی اتصال به اینترنت

سلام دوستان !

در این قسمت میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه به صورت دقیق بررسی کنیم که گوشی کاربر به اینترنت متصل است یا نه ! شاید کد ها و کتابخانه های زیادی برای این کار وجود داشته باشه اما اکثر اونها روش کارشون به این شکله که بررسی میکنن WiFi یا Data روشنه یا نه و اینطوری نتیجه بررسی را در برنامه نمایش میدن اما گاهی وقت ها ممکنه کاربر بدون دلیل وای فای یا دیتا را روشن کرده باشه ( بدون اینکه اتصال به اینترنت فراهم باشه ) و در این صورت برنامه تشخیص میده که دستگاه به اینترنت وصله !

اما در کد زیر , آدرس یک سایت را وارد میکنید و در صورتی که سایت لود شد مشخص میشه که گوشی کاربر به اینترنت متصل شده . کتابخانه HttpUtils2 را فعال کنید و کد زیر را در بخش مورد نظرتون قرار بدین :

Dim ht As HttpJob
ht.Initialize("ht",Me)
ht.Download("https://bing.com")
Wait For (ht) JobDone (job As HttpJob)
If job.Success = True Then
 ToastMessageShow("اینترنت وصل است",False)
Else
 ToastMessageShow("اینترنت وصل نیست",False)
End If

در این کد ما آدرس سایت Bing را قرار داده ایم چون که خیلی سریع لود میشه و وقت زیادی برای بررسی گرفته نمیشه . برای اینکه بررسی سریع تر انجام بشه میتونید یک فایل متنی خالی آپلود کنید و آدرس فایل متنی را وارد کنید .

هرچند این روش کمی غیر اصولی به نظر میرسه اما بهتر از اینه که روشن بودن WiFi یا دیتا را بررسی کنیم …

مطلب پیشنهادی :   اینتنت جستجو در گوگل
شما هم به کانال تلگرامی سایت ما بپیوندید !
همین حالا کلیک کنید !

درباره نویسنده

حامد باقری

یک نظر

  • سلام خسته نباشید ما یه اپ نوشتیم با b4a که با وب ویو پیاده شده الان میخوایم این قابلیتو اضافه کنیم کتابخانه مورد نیازش هم فعال کردیم ولی نمیدونم برای این که این کد عمل کنه دقیقا باید کجا بزارمش
    لطفا راهنمایی کنید ممنون

نظر بدهید