آموزش Basic4Android سورس ها و کتابخانه ها

پیاده سازی Chrome در برنامه

بنام خدا و با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز !

با یک آموزش جذاب دیگر در خدمت شما هستیم و در این قسمت میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه مرورگر Chrome را در برنامه پیاده کنیم و لینک ها را با استفاده از آن نمایش دهیم ! بدون شک شما در تلگرام , اینستاگرام و سایر اپلیکیشن های دیگر مانند دیجی کالا , زرین پال و … شاید مشاهده کرده باشید که با کلیک بر روی یک لینک , به جای اینکه لینک مربوطه با مرورگر نصب شده روی گوشی شما باز شود داخل همان برنامه باز میشود و محیط آن تا حدود زیادی مشابه اپلیکیشن Google Chrome میباشد :

برای این کار گوگل مستنداتی را در اختیار برنامه نویسان اندروید قرار داده است ( در این لینک ) ولی این مستندات مخصوص جاوا ( اندروید استودیو – اکلیپس ) میباشند و در بیسیک4اندروید به صورت مستقیم نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم و برای این کار باید از کتابخانه Chrome Custom Tabs استفاده کنیم .

ابتدا این کتابخانه را از همین صفحه دانلود نموده و به پروژه مورد نظرتان اضافه کنید . سپس با استفاده از کد زیر میتوانید لینک مورد نظرتان را نمایش دهید :

Dim c As ChromCustomTabs
c.Initialize("c")
c.chromeCustomTab("https://basicapp.ir")

این کتابخانه در صورتی به درستی کار میکند که مرورگر Google Chrome در گوشی کاربر نصب شده باشد و در غیر اینصورت لینک شما در مرورگر پیشفرض گوشی کاربر نمایش داده میشود .

این کتابخانه را همراه با سورس میتوانید از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود کتابخانه + سورس

موفق باشید !

 

مطلب پیشنهادی :   اینتنت های ایران اپس
شما هم به کانال تلگرامی سایت ما بپیوندید !
همین حالا کلیک کنید !

درباره نویسنده

حامد باقری

یک نظر

نظر بدهید