آموزش Basic4Android بانک کد

تغییر فونت تمامی اجزای برنامه با CSBuilder

سلام دوستان ! در این قسمت میخواهیم CSBuilder را به شما معرفی کنیم ! شاید برای شما سوال باشه که چگونه باید فونت یا رنگ و اندازه متن برخی از قسمت های برنامه مانند مسیج باکس ها ( MSGBox ) , پیغام ها ( Toast ) یا منو ها و … تغییر بدهیم ؟! در نسخه های جدید بیسیک فور اندروید قابلیتی با نام CharSequence اضافه شده است که میتواند جایگزین مناسبی برای String باید و با استفاده از آن میتوانید تنظیماتی مانند تغییر فونت , رنگ , اندازه و … را روی متن اعمال کنید …

Dim cs As CSBuilder
cs.Initialize
cs.Typeface=Typeface.LoadFromAssets("MyFont.ttf")
cs.Append("بیسیک اپ")
cs.Size(20)
cs.Color=Colors.Red
cs.PopAll

ابتدا باید یک متغیر از نوع CSBuilder ایجاد کنید و آن را Initialize کنید . سپس با استفاده از گزینه های TypeFace , Size , Color و .. میتوانید تنظیمات مورد نظرتان را بر روی ظاهر متن اعمال کنید و با استفاده از گزینه Append متن مورد نظرتان را وارد کنید و در پایان از گزینه PopAll استفاده کنید تا تنظیمات بر روی متن اعمال شوند . همچنین این کد ها را میتوانید بدون ترتیب وارد کنید :

cs.Initialize.Append("بیسیک اپ").Size(20).PopAll

برای استفاده از آن کافیست به جای متن , نام متغیر را وارد کنید ( نام cs را برای آن انتخاب نموده ایم ) برای مثال :

ToastMessageShow(cs,False)' استفاده در توست مسیج
Activity.Title = cs' عنوان اکتیویتی
Msgbox("www.BasicApp.ir",cs)' استفاده در مسیج باکس
Activity.AddMenuItem(cs,"m1")' استفاده در منو

سورس این آموزش را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید ( با توجه به درخواست برخی از کاربران از این به بعد تمامی آموزش های این وبسایت همراه با سورس ارائه میشوند تا دوستانی که مبتدی هستند بدون هیچ مشکل بتوانند از آموزش های سایت استفاده کنند ! )

مطلب پیشنهادی :   حذف انیمیشن پیشفرض لایوت ها

دانلود سورس این آموزش

امیدواریم که این آموزش هم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد …

موفق باشید !

 

شما هم به کانال تلگرامی سایت ما بپیوندید !
همین حالا کلیک کنید !

درباره نویسنده

حامد باقری

6 نظر

  • با سلام . این قابلیت در نسخه های جدید بیسیک فور اندروید اضافه شده و در واقع یکی از گزینه های کتابخانه Core میباشد که اگر دقت کرده باشید این کتابخانه همیشه به صورت پیشفرض فعال است .

   نسخه جدید بیسیک فور اندروید را دانلود و نصب کنید تا این قابلیت اضافه شود :
   https://basicapp.ir/b4a

   اگر با نصب نسخه جدید باز هم این مشکل برطرف نشد به خاطر اینه که نسخه کتابخانه Core که در پوشه کتابخانه های شما وجود دارد قدیمی میباشد . با نصب نسخه جدید بیسیک فور اندروید , آخرید نسخه کتابخانه Core در پوشه زیر قرار میگیرد :

   C:\Program Files (x86)\Anywhere Software\Basic4android\Libraries

   به این پوشه بروید و دو فایل Core.jar و Core.xml را کپی کنید و در پوشه ای که کتابخانه های شما در آن قرار دارند ( در بیسیک آن را تنظیم کرده اید ) قرار دهید …

   موفق باشید !

نظر بدهید